USAID вже передало Києву допомоги на майже 150 мільйонів гривень: підтримка триває
Мер Києва з керівниками USAID та послом США відвідали один з обʼєктів критичної інфраструктури столиці.
Мер Києва Віталій Кличко, адміністратор Саманта Пауер та керівники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і делегація посольства США на чолі з послом Бріджит Брінк відвідали один зі столичних об’єктів критичної інфраструктури, щоб оглянути обладнання, пошкоджене або зруйноване внаслідок ракетних ударів росії, а також проведені на цей час роботи з відновлення об’єкта і підготовки міста до майбутньої зими.
За словами Київського міського голови, масовані атаки росії спричинили пошкодження та руйнування майже 60% об’єктів енергетичної інфраструктури. Київ реагував на критичну ситуацію і впроваджував алгоритми резервного енергопостачання.
«Без колосальної технічної підтримки міжнародних партнерів це б навряд чи вдалося. Упродовж широкомасштабної війни США та USAID надають системну технічну допомогу українській столиці. Завдяки цьому ми пройшли минулий опалювальний сезон та вже готуємося до наступного», — наголосив Віталій Кличко.
Міський голова нагадав, що рік тому, за підтримки Уряду США на ділянках, пошкоджених ракетними обстрілами, столиця здійснила перекладку тепломереж. Повністю замінили 11 км трубопроводів на сучасні попередньо ізольовані труби європейського зразка з системою сигналізації про пошкодження.
«USAID передав для комунального підприємства „Київтеплоенерго“ 137 генераторів, що дозволило обладнати 25% котелень міста альтернативними джерелами живлення та продовжувати опалювати будинки, лікарні та важливі соціальні об’єкти. Генератори також передали аварійно-відновлювальним бригадам для проведення ремонтних робіт», — розповів Віталій Кличко.
Мер доповнив цей перелік допомоги ще й 4 сучасними екскаваторами для Київтеплоенерго. Вони одразу стали до роботи з відновлення на об’єктах теплоенергетичної інфраструктури.
Взагалі, загальний обсяг переданої USAID Києву допомоги сягнув майже 150 млн грн. Це допомога у вигляді оновлення пошкоджених ділянок тепломереж, комплектуючих, генераторів, спеціалізованої техніки — екскаваторів, придбання солі для пом’якшення води під час виробничих процесів.
Надання технічної допомоги для «Київтеплоенерго» стало можливим також завдяки злагодженим діям USAID та USAID Проєкту енергетичної безпеки.
Віталій Кличко подякував USAID в особі його очільниці Саманти Пауер за масштабну й системну підтримку, що забезпечує уряд США.
Читайте також:
«Ситуація була дуже близька до критичної», — Кличко розповів, як столиця уникла евакуації населення під час блекауту». Влада міста Києва готувалася до евакуації населення після пошкодження електричної інфраструктури внаслідок обстрілів російськими військами.
«У столичних медзакладах встановлять сонячні батареї». Спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) КМДА запроваджує важливий проєкт вартістю 500 тисяч євро.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»