Возний заявив, що статус заповідника Осокорківські луки будуть відстоювати у суді

Він наголосив, що Київрада та КМДА доводитимуть безпідставність і необґрунтованість позовних вимог ТОВ «Контактбудсервіс».
За останні 10 років у столиці було створено чи оголошено 61 територію та об’єкт природно-заповідного фонду (ПЗФ) місцевого значення загальною площею понад 4800 га. Станом на початок цього року загальна площа територій та об’єктів ПЗФ у столиці становить 21 774 га, а це — майже 26% площі нашого з вами міста. Для порівняння: по площі — це фактично, як два Ужгорода разом або понад половину площі Львова. Про це в інтерв’ю «Вечірньому Києву» розповів директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний.
«Кожен зі створених об’єктів ПЗФ має важливу природоохоронну, наукову або естетичну цінність. І це обґрунтовується у відповідних клопотаннях перед ухваленням рішення про заповідання. Тому якось виокремлювати „найцінніші“ об’єкти недоцільно — кожна територія унікальна та відіграє важливу роль у збереженні екосистеми столиці. Однак, ми можемо згадати тут такі локації, як ландшафтний заказник „Броварський ліс“, ті самі „Осокорківські луки“ або комплексні пам’ятки природи місцевого значення „Зелений гай“ та „Вовча гора“», — сказав Олександр Возний, відповідаючи на запитання під час інтерв’ю.
Він також пояснив, яким бачить найближче майбутнє Осокорківських та Деснянських луків.
«Важливо розуміти, що станом на сьогодні обидві території мають офіційний природоохоронний статус. Тобто на рівні міста зроблено все можливе для їхнього надійного захисту від будь-яких загроз забудови», — підкреслив Олександр Возний.
Зокрема він уточнив, що «Осокорківські луки» були оголошені ландшафтним заказником місцевого значення ще у 2019 році, а у 2023–2024 роках рішення Київради та відповідні розпорядження Київської міської військової адміністрації закріпили їх охоронний статус, визначили режим використання та передбачили заходи для ефективного збереження екосистеми. Аналогічний процес відбувся і для «Деснянських луків», які стали заказником у 2020 році.
Возний підкреслив, що за дотримання охоронних зобов’язань, то за «Осокорківські луки» відповідає КП УЗН Дарницького району, а за «Деснянські луки» — «Київський еколого-культурний центр». Крім того, в рамках розпорядження Київської військової адміністрації «Осокорківські луки» включені до переліку об’єктів, на яких забезпечується муніципальна охорона.
«Безумовно, є певні виклики. Наприклад — недавня позовна заява забудовника ТОВ «Контактбудсервіс» щодо визнання протиправними та нечинними рішення Київради «Про оголошення природної території ландшафтним заказником місцевого значення «Осокорківські луки» та розпорядження КМВА «Про затвердження Положення про ландшафтний заказник місцевого значення «Осокорківські луки». Але хочу запевнити громаду — Київрада та КМДА доводитимуть безпідставність і необґрунтованість позовних вимог ТОВ «Контактбудсервіс»», — запевнив Олександр Возний.
Повний текст інтерв’ю про заповідні луки та екологічні ініціативи у Києві читайте тут.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»