«Плесо» пояснило, що буде робити з річкою Либідь
Заплановий тільки поточний ремонт.
КП «Плесо» оголосило тендер у системі Прозорро на 62 мільйони гривень для розчищення русла ріки Либідь.
З цього приводу з’явилися публікації у ЗМІ, які вільно трактують завдання замовника по тендеру.
«Вечірній Київ» уточнив у заступника генерального директора з питань капітальних вкладень КП «Плесо» Павла Карягіна, які насправді роботи замовило «Плесо» через тендер.
«Ці роботи відносяться до поточного ремонту. І у нас станом на сьогодні розроблена проєктно-технічна документація на ремонт, яка включає топографічну зйомку, технічне обстеження та інженерне вишукування. На підставі цього склали дефектний акт, який пройшов експертизу та отримав позитивний висновок.
В план поточного ремонту входить розчистка частини русла Либеді на ділянці від столичного шосе до її впадіння в Дніпро. Після розчищення буде можливість покращити санітарно-екологічний стан ріки та повернути пропускну здатність для водовідведення», — сказав Павло Карягін.
Він пояснив, що проведення таких робіт дозволить уникнути підтоплень прилеглих територій, а ріка зможе більше приймати дощової води й виводити її в Дніпро під час паводків.
«Цим тендером не передбачено облаштування нових рекреаційних зон. Там є променадна частина, її потрібно розчистити. За всі роки там з’явилася велика кількість грунтосуміші, будівельного сміття, яке викидають недбалі громадяни, зокрема з автосервісів й інших маленьких підприємств. Якщо подивитеся на ці гори сміття, то побачите в чому суть справи. Нагадаю, що жодне будівництво на цій території заборонено. Ми бачимо, що на деяких частинах цієї променадної частини є самозабудови. Вони будуть знесені», — підкреслив Павло Карягін.
Він наголосив, що будь-яка забудова на території, прилеглій до Либеді, заборонена діючим законодавством.
«Річку Либідь, навіть за умов сьогоднішніх технологій, не змогли й не зможуть засипати, і слава Богу ця річка існувала й буде існувати. З нею нічого не можна зробити. І наше підприємство стовідсотково не буде ні розглядати ідеї, ні займатися нічим подібним — це заборонено діючим законодавством», — підкреслив заступник генерального директора КП «Плесо».
Нагадаємо, річка Либідь впадає у головну водну артерію — Дніпро. Довжина річища Либеді — 17, 1 км. У 2011-му році Либідь було визнано однією з найбрудніших річок Європи. У паводок вода у Либеді може підійматися на 2-2, 5 метра й затоплювати все поблизу. До того ж на берегах залишається після паводків чимало сміття.
У грудні 2021 року міські служби здійснили прочищення частини річки Либідь на ділянці від вулиці Саперно-Слобідської до урочища Лиса Гора (Голосіївський район), де виявили засмічення довжиною понад 800 метрів.
Нове життя для річки Либідь передбачає реконструкцію гідротехнічних споруд з відновленням екологічного та санітарно-гігієнічного стану р. Либідь у м. Києві. Про це йдеться у тексті Розпорядженні КМДА № 1039 від 06 червня 2019 року.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»