«Либідь у колекторі заради дороги»: яке рішення ухвалили депутати Київради
У столиці ширяться чутки про закриття річки Либідь у колекторі через відрізок дороги, але що насправді вирішили депутати.
Варто зазначити, що питання обговорювалося депутатами Київради під час вчорашнього розгляду детального плану території (ДПТ) в 65 гектарів в межах бульвару Міхновського, вулиць Великої Васильківської, Євгена Коновальця, Володимиро-Либідської, Казиміра Малевича.
За інформацією автора проєкту ДПТ архітектора Миколи Ковлева, частина річки між Деміївською та Либідською площами (до вулиці Байкової) дійсно фігурує у детальному плані.
На запитання депутатів Київради, Ковлев пояснив, що розроблений його колективом детальний план території стосується забудови житловими та соціальними об’єктами, кожний з яких проєктуватиметься і проходитиме експертизи окремо.
Стосовно річки, то ця ділянка визначена чинним Генеральним планом міста, на якому й базується його ДТП. Він також роз’яснив, що відрізок Либеді, визначений для взяття в колектор, мав би стати частиною автомобільного підходу до Дарницького залізнично-автомобільного мосту через Дніпро. Загалом же, у чинному Генплані йдеться про створення магістралі від Дарницького залізничного вокзалу до Великої Кільцевої дороги. Мета цієї магістралі — вивести трафік з центру міста.
Микола Ковлев зауважив, що взяття ділянки річки в колектор — перспектива на 15+ років.
Проєктант також зазначив, що нещодавно Київрада проголосувала за внесення змін й розроблення нового Генплану, в рамках якого проробляється й нова транспортна схема. І якщо за результатами досліджень, обговорень, експертних висновків буде визначено, що ця дорога не потрібна, то її не буде.
Депутатка Київради Людмила Ковалевська (фракція «Європейська Солідарність») виступаючи від фракції, запропонувала зміни в проєкт рішення, які підтримали депутати. З цими змінами за проєкт й проголосували в цілому.
Головне, що прозвучало у виступі Ковалевської стосовно річки Либідь: ДПТ не відповідає Генплану 2002 року, суперечить Київській ландшафтній декларації, де річище Либеді визнано зоною екологічного лиха, Програмі екологічного благополуччя Києва на 2022 — 2025 роки, суперечить вимогам природоохоронного законодавства, інтересам громади й документам ЮНЕСКО. Тому запропоновані правки — є реакцією на порушення.
***
29 лютого 2024 року Київська міська рада ухвалила перелік природоохоронних заходів у місті Києві на 2024 рік. Серед найважливіших — ревіталізація Либеді.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»