Сучасні технології для столиці: СКП «Київтелесервіс» забезпечує місто якісним зв’язком
Підприємство постійно впроваджує новітні технології у сфері електронних комунікацій та надає широкий спектр послуг, пов’язаних з передачею даних.
СКП «Київтелесервіс» є одним з ключових комунальним підприємством, яке забезпечує місто сучасними інформаційними технологіями та мережевою інфраструктурою.
Підприємство займається тим, що запроваджує новітні технології у сфері електронних комунікацій та надає різноманітні послуги, пов`язані з передачею даних.
Простіше кажучи, забезпечує надійною і стабільною мережею Київраду, структурні підрозділи КМДА, РДА та інші установи й організації, які належать Києву.
«Київтелесервіс» взаємодіє з операторами та провайдерами, щоб безперебійний та якісний зв’язок був на всіх об’єктах критичної інфраструктури.
А також займається будівництвом резервних волоконно-оптичних ліній зв’язку та резервних каналів передачі даних і відповідає за кібербезпеку.
«У складі СКП „Київтелесервіс“ функціонує центр моніторингу та кібербезпеки міських сервісів, який здійснює заходи з кіберзахисту міських інформаційних електронних ресурсів, цифрових сервісів тощо», — розповіла «Вечірньому Києву» директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Вікторія Іцкович.
РОЗВИТОК ОСВІТИ ТА ІНФРАСТРУКТУРИ У КИЄВІ
Після початку повномасштабного вторгнення особливо важливо підтримувати зв’язок, отримувати оперативну інформацію та координувати дії під час повітряних тривог.
Підприємство забезпечило 391 школу в Києві Wi-Fi та Інтернетом. Крім того, «Київтелесервіс» встановило Wi-Fi у 19 школах Оболонського району. Завдяки цьому понад 5000 учнів з легкістю користуватися сучасними навчальними ресурсами для покращення якості освіти.
Цьогоріч його таку систему планують запровадити й в інших школах Оболонського та Дніпровського районах.
Також підприємство запровадило сервіс, який сповіщає населення про якість повітря в Києві. Він показує дані моніторингу на мапі міста та індекси забруднення. Цей сервіс об’єднали з автоматичною мережею датчиків рівня радіації для відображення інформації про радіаційний фон у місті.
ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Нині «Київтелесервіс» активно працює над проєктом зі створення мережі транкінгового радіозв’язку за технологією TETRA у Києві.
Це стандарт цифрового радіозв’язку, спеціально призначений для професійних мобільних радіомереж, які використовуються в галузі екстреної допомоги, безпеки, громадського транспорту, військових та інших подібних сферах.
«Це дозволить структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради, комунальним підприємствам та екстреним службам отримувати оперативний та надійний доступ до радіомережі», — пояснила Вікторія Іцкович.
Одночасно с цим підприємство створює та підтримує міську мережу LoRaWAN, що дозволяє підключати до Інтернету різні пристрої, датчики та системи керування. Встановлюються сучасні енергоефективні пристрої, які працюють автономно.
Це дозволяє підключати до мережі прилади обліку тепла, води, електроенергії та різні датчики. Пристрої можна розміщувати по всьому місту та інтегрувати в роботу комунальних підприємств і служб.
Окрім того, СКП «Київтелесервіс» співпрацює з міжнародними партнерами, такими як Fortinet, Microsoft, Cloudflare та Splunk, для впровадження інноваційних технологій.
ПРОТИДІЯ ЗАГРОЗАМ І ВІДКРИТІСТЬ
Центр моніторингу та кібербезпеки міських сервісів СКП «Київтелесервіс» активно тестує алгоритми штучного інтелекту для виявлення вразливостей, аномальної поведінки користувачів та формування рекомендацій щодо кібербезпеки.
Нині він підключений до Платформи обміну інформацією про шкідливе програмне забезпечення CERT-UA. Це дозволяє швидко виявляти та реагувати на кіберзагрози завдяки співпраці з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Крім того, підприємство активно взаємодіє з громадськістю та місцевими ініціативами, підтримуючи соціальні та екологічні проєкти у місті. Воно бере участь у форумах, хакатонах, виставках та обговореннях, а також співпрацює з університетами, надаючи студентам можливості для практики і стажування.
Інфраструктура СКП «Київтелесервіс» відкрита для тестування та пілотування проєктів Інтернету речей (IoT) ініціативними групами та активістами, з дотриманням певних обмежень та умов співпраці.
ВИКЛИКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ
Викликом для безперебійного та якісного надання електронних комунікаційних послуг є часті відключення електроенергії, які порушують роботу міської мережевої інфраструктури. Аби забезпечити стабільний і надійний зв’язок в умовах війни, «Київтелесервіс» вживає на випередження.
Наприклад, на підприємстві створили запас паливно-мастильних матеріалів для неперервного живлення. Критично важливі майданчики мережевої інфраструктури міста забезпечили генераторами.
Окрім того, розробили та затвердили регламент дій для безперервної роботи телекомунікаційного та дотичного обладнання у випадках тривалої відсутності електропостачання.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»