У Дептрансі вкотре пояснили, чому громадський транспорт не працює під час тривог
У департаменті наголошують, що громадський транспорт — це не укриття.
Через створення петицій до міської влади кияни, постійно намагаються добитися рішення про скасування зупинок громадського транспорту під час повітряної тривоги.
На підставі цього, видання «Вечірній Київ» звернулося до профільного Департаменту КМДА з проханням надати актуальну інформацію про те, чи реально станом на зараз скасувати вимогу про зупинку.
Як пояснив заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури Роман Лелюк нагадав про відповідне рішення Ради оборони.
«Відповідно до протоколу Ради оборони міста Києва від 17.05.2023 № 4, КП „Київпастранс“, керівникам приватних компаній, які надають послуги із перевезення пасажирів, під час повітряної тривоги доручено зупиняти рух транспортних засобів та забезпечити для пасажирів можливість покинути салон рухомого складу шляхом відкривання всіх дверей», — пояснив Роман Лелюк.
Він наголосив, що наразі вказаний протокол довели до перевізників всіх форм власності, які забезпечують роботу пасажирського транспорту загального користування у Києві. Оскільки під час повітряної тривоги усі люди мають швидко евакуюватися в укриття і перебувати там до її закінчення, задля збереження власного життя. Це стосується в тому числі пасажирів та водіїв громадського транспорту.
У відповіді на запит також зазначено, що наземний громадський транспорт столиці у разі оголошення повітряної тривоги довозить пасажирів до укриттів цивільного захисту, які знаходяться найближче за схемою руху наземного транспорту.
«Зокрема, й до станцій метрополітену, підземних пішохідних переходів, паркінгів тощо. Це стосується як комунального підприємства „Київпастранс“, так і приватних компаній, які надають послуги з перевезення пасажирів. Водночас ніхто не скасовує висадку пасажирів безпосередньо на зупинках громадського транспорту», — наголосив Роман Лелюк.
Щодо метрополітену, то в разі оголошення в Києві сигналу «Повітряна тривога» усі підземні станції метро здійснюють укриття населення. Підприємство забезпечує укриття для максимальної кількості людей, які розміщуються у вестибюлях, середніх залах та на платформах станцій. При цьому, рух електропоїздів і перевезення пасажирів у робочий час КП «Київський метрополітен» продовжуються, за виключенням відкритих ділянок ліній метрополітену.
«Вкотре наголошуємо, що під час повітряної тривоги є ризик реальної загрози життю та здоров’ю людини в умовах воєнного стану. Тому після сигналу «повітряна тривога» усі люди мають швидко евакуюватися в укриття і перебувати там до закінчення повітряної тривоги, задля збереження власного життя. Це стосується в тому числі пасажирів та водіїв громадського транспорту.
Зауважуємо, що громадський транспорт міста не є укриттям для цивільного населення і перебувати там під час тривоги небезпечно», — йдеться у відповіді Департаменту транспортної інфраструктури.
Нагадаємо, з 28 травня і до 28 червня частково обмежать рух транспорту на Кільцевій дорозі. Обмеження будуть від Жулянського шляхопроводу до McDonald’s та повністю — на Миколи Трублаїні на ділянці від вулиці Якова Качури до Кільцевої дороги.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»