Президент «Київміськбуду» заявив про готовність співпрацювати з Комісією КМДА
Ми поспілкувалися з головою правління — президентом ПрАТ «ХК «Київміськбуд» Василем Олійником щодо співпраці холдингу з комісією та теперішні актуальні справи компанії.
Нещодавно, за розпорядженням мера Києва Віталія Кличка, створили робочу комісію, яка має розв’язати проблемні питання, пов’язані з діяльністю ПрАТ «ХК «Київміськбуд». Члени комісії вивчатимуть та аналізуватимуть проблемні питання, пов’язані з діяльністю холдингу, який втратив потужності через низку факторів: найважливіші з яких — це ковід та війна.
Утворена комісія має стати міським комунікаційним та рушійним центром розв’язання проблем. На початку березня вже відбулося перше засідання цієї робочої групи.
Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень, депутат фракції «УДАР» Владислав Андронов, який очолив комісію, зазначив, що під час першого засідання члени Комісії розширили її склад. Зокрема, залучили нардепів та депутатів Київради, уповноважених представників інвесторів житлових комплексів «Київміськбуду».
«Від чіткості і професійності виконання тих завдань, які ставить місто перед «Київміськбудом» залежить доля як людей, які йому довірилися, так і майбутнє самого підприємства. Наше основне завдання сьогодні — це посилити менеджмент компанії.
Міська влада, мер, депутати, представники виконавчого органу, будуть напрацьовувати нові фінансово-правові механізми, щоб створити найсприятливіші умови для компанії задля розв’язання проблем майбутніх власників квартир.
У підприємстві мають розуміти, що ми будемо контролювати кожен крок, аналізувати всі дії, щоб не допустити нових помилок. Шлях перед нами тернистий, однак наразі ми відчуваємо значну підтримку з боку інвесторів будівництва, а отже нам вдасться подолати його разом», — зазначив Владислав Андронов.
До кінця березня Комісія сформує свій план роботи, попередньо вивчивши інформацію ПрАТ «ХК «Київміськбуд» щодо плану дій для стабілізації роботи холдингу, його фінансового стану, поточних боргових зобов’язань, поточного стану будівництва житлових комплексів, яке триває, розрахунок календарних планів будівництва та планів щодо кадрової політики.
Комісія є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, який утворили на 180 днів, до 30 серпня. Але за потреби її повноваження можуть продовжити.
«Вечірній Київ» поспілкувався з головою правління — президентом ПрАТ «ХК «Київміськбуд» Василем Олійником щодо співпраці холдингу з комісією та теперішні актуальні справи компанії.
Наглядова рада призначила його на посаду на початку лютого. 63-річний Василь Олійник має великий досвід і як будівельник, і як управлінець.
— Василю Івановичу, чи надходили до вас звернення від Комісії щодо розв’язання проблемних питань, з якими зіштовхнувся «Київміськбуд»?
— Так. Вони у мене лежать на робочому столі. І ми щоденно зі спеціалістами їх опрацьовуємо.
— Розкажіть детальніше, що це за питання та над чим ви зараз працюєте?
— Комісія запитала у нас документи та відомості щодо стану розробки плану дій «Київміськбуду» для стабілізації товариства. Є запити щодо поточного фінансового стану та боргових зобов’язань, етапів будівництва ЖК, розрахунку календарних планів будівництва, штатного розпису товариства та планів компанії стосовно кадрових змін у керівництві.
Тобто, це та інформація, на якій базується впевненість, що ми все-таки відновимо будівництво об’єктів, які зараз заморожені.
— Чи готовий «Київміськбуд» надати відповідь на всі ці питання?
— Безумовно. На скільки мені відомо, до кінця місяця має відбутися чергове засідання Комісії. Я готуюся там виступити та відповісти на всі необхідні питання.
— Гаразд. А чи будете залучати до участі у таких засіданнях інших спеціалістів. Наприклад, чи направлятимете на засідання свого представника, щоб отримати інформацію про прийняті рішення до того, як буде підписаний протокол комісії?
— Так. Ми визначимо спеціалістів, які братимуть безпосередню участь у засіданнях на постійній основі. Я переконаний, що співпраця з учасниками комісії — це і мої обов’язки.
— Прошу сказати, як ви оцінюєте сьогодні загалом рівень співпраці «Київміськбуду» з містом?
— Робочі процеси обговорені за всіма ключовими напрямками, де «Київміськбуд» залучений як міське підприємство за часткою акцій. Діалоги є. Напрацьовуємо шляхи вирішення завдань, які зараз перед нами. Проходять системні зустрічі, які мають сприяти активізації робіт.
— Чи є якісь труднощі у діалогах з містом?
— Важливим і ключовим показником є розв’язання фінансових питань як основного чинника активізації роботи на житлових комплексах. Гроші не лежать на поверхні. Але ми шукаємо методи реалізації та можливості участі в різних програмах міста.
— Василю Івановичу, як зараз, на вашу думку, можна врегулювати проблему з нестачею фінансування. Кого потрібно залучити? Можливо, у вас вже є якісь ідеї, як у голови правління?
— На сьогодні ми напрацювали не менше п’яти напрямів пошуку коштів. Вони лежать в різних площинах. Спеціалісти працюють по всіх напрямках для того, щоб був результат.
Величина цього результату та його темп неоднозначний, тому що немає цієї однозначності в пропозиціях і можливостях. Але діалоги з Києвом, з представниками КМДА та фондами системні та стабільні, вони постійно відбуваються. У цьому хочу запевнити.
— Чи можливо залучити закордонних інвесторів? Розглядаєте такий шлях?
— На сьогодні ще вивчається така можливість, тому що пропозиція з нашого боку має бути цікавою. Люди, які володіють великими грошима, відразу все оцінюють через призму грошей. Їх цікавить, чи матимуть вони дохід від своєї участі у наших проєктах.
— Ваше головне завдання зараз — сформувати сприятливий імідж, щоб сприяти залученню коштів до Київміськбуду?
— Словами імідж не сформуємо. Якби ми гарно не говорили, нам будуть вірити до кінця переговорів за столом. Як тільки люди вийдуть на вулицю і заглянуть на будівельний майданчик, а крани не працюють, то всі слова не матимуть сенсу.
Наше перше і головне завдання — це оживити реальну діяльність будівельних майданчиків, а тоді вже пропонувати щось.
— Чи реально, на ваш погляд, покращити ситуацію з будівництвом у період війни?
— У нас вибору немає. Тільки темп покращення залежатиме від можливостей міста, інвесторів, загальної тенденції та загальної ситуації в Україні.
— Ви можете стверджувати, що заморожені об’єкти врешті добудують? На вас у тому числі лежать недобудовані об’єкти Укрбуду (У грудні 2019 року Володимир Зеленський передав недобудови Укрбуду до «Київміськбуду», яка наразі має знайти гроші на виконання цих обіцянок — ред.).
— Звичайно, вони будуть добудовані. Питання тільки величини коштів і часу — дві взаємопов’язані величини. Об’єкти добудують всі без сумніву — хочу це ще раз наполегливо підкреслити! У цьому переконаний я, а моя переконаність базується на тій команді, яка сьогодні об’єдналася для реалізації цієї задачі.
— А як ви зараз оцінюєте вашу команду? Чи достатньо сильна вона для виконання всіх завдань, які перед вами стоять?
— Я вважаю, що так. Якщо десь виявиться не достатньо сильною, то я знаю, звідки черпати управлінські ресурси, щоб посилити будь-який обсяг роботи.
Розмовляла Юлія Говард
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»