На пляжах столичного «Гідропарку» радіаційний фон у нормі
У КП спростували заяви про підвищену радіацію з телеграм-каналів столиці.
ЗМІ маніпулюють версіями чи може бути пісок дійсно радіоактивним, чи це похибка неофіційних вимірювальних приладів однієї з закордонних громадських організацій.
У КП «Плесо» на запитання «Вечірнього Києва» відповіли, що у зв’язку з поширенням неперевіреної інформації щодо можливої радіоактивності піску, який використовується для пляжів Києва, офіційно заявляють наступне:
«Пісок, який був підсипаний на пляжах Києва, проходить ретельну перевірку на радіоактивність та інші показники безпечності. Останнє підсипання піску на пляжах Гідропарку та інших, було проведено у 2021 році. Пісок для пляжів Києва добувався з Деснянського-верхнього родовища, Київської області Броварського району.
Перевірка на радіоактивність проводиться акредитованими лабораторіями, згідно з санітарно-гігієнічними нормами. Результати перевірки підтверджують, що пісок на пляжах Києва є безпечним для людей. КП «Плесо» має всі необхідні документи, які підтверджують безпечність піску».
Станом на 16 лютого радіаційний фон у Києві та Київській області за даними Центральної геофізичної обсерваторії становить: Чорнобиль — 18, Київ -12, Вишгород — 10, Тетерів — 8, Фастів — 12, Біла Церква — 13, Миронівка -12, Бориспіль — 10, Яготин -12, Баришівка — 12 мкР\год.
Нагадаємо, столиця не витрачатиме кошти на створення нових зон відпочинку біля води до кінця війни
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»