У Києві немає спалаху скарлатини у школах: є всього двоє хворих
Минулого тижня у Києві зареєстрували два випадки захворювання не пов’язані між собою.
Спалаху скарлатини у столиці нема. Так само нема хворих, госпіталізованих у міські лікарні. Про це «Вечірньому Києву» повідомили в Департаменті охорони здоров’я КМДА.
Своєю чергою ДУ «Київський міський ЦКПХ МОЗ» інформує, що за минулий тиждень в місті Києві було зареєстровано 2 випадки захворювання на скарлатину, які сталися в Дарницькому районі столиці серед школярів.
«Обидва випадки не пов’язані між собою та є характерними серед захворювань які щороку реєструють під час епідсезону», — зазначають в Центрі.
Хворі лікуються вдома, а класи в яких навчались діти переведені на дистанційне навчання. Фахівці Центру проводять епідрозслідування випадків: зокрема огляд кола контактних осіб та інформування навчальних закладів щодо необхідних протиепідемічних заходів.
У Центрі громадського здоров’я МОЗ України зазначають, що скарлатина — гостре антропонозне інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій, яке проявляється інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом.
На скарлатину найчастіше хворіють діти віком 1–9 років. Джерело інфекції — хвора людина чи бактеріоносій. Шлях передавання — повітряно-краплинний. Краплі формуються під час кашлю, чхання і навіть розмови хворого. Вони розлітаються на 0,5–1,5 м від інфікованої людини.
Захворюваність на скарлатину повсюдна, але у країнах з помірно холодним і вологим кліматом частіше. Кількість хворих збільшується восени і взимку.
Профілактика поширення хвороби полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Пацієнтам, хворим на скарлатину, слід перебувати в ізоляції до 24 годин після отримання першої дози антибіотика. Якщо антибіотик не призначався, ізоляція має тривати протягом 21 дня.
До загальних профілактичних заходів належать:
- харчування, багате на вітаміни;
- провітрювання та вологе прибирання приміщення, в якому перебувають діти і дорослі;
- дотримання особистої гігієни, регулярне миття рук з милом;
- загартовування та заняття спортом;
- лікування всіх хронічних захворювань (отитів, синуситів, тонзилітів).
Раніше у МОЗ спростували епідемію Гепатиту А в п’яти областях. Спалах був тільки на Вінничині, де він контрольований і йде на спад.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»