У Києві створять інклюзивний центр для реабілітації військових
На базі госпіталю ветеранів війни буде створений Медичний центр реабілітації та паліативної допомоги на 350 ліжок.
У столиці триває капітальний ремонт Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни, де створюють міський реабілітаційний центр. Першу чергу ремонту (чотири поверхи) планують завершити до жовтня цього року, а закінчити усі роботи можуть вже у наступному році. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час перевірки ремонтних робіт.
«На базі госпіталю ветеранів війни буде створений Медичний центр реабілітації та паліативної допомоги на 350 ліжок. Постраждалим надаватимуть кваліфіковану реабілітаційну допомогу з використанням найсучаснішого обладнання для реабілітації.
Ми повинні створити центр із комплексом медичних послуг, застосуванням інноваційних технологій, забезпеченням умов комфортного перебування для пацієнтів. Бо ми розуміємо, що допомоги потребують і потребуватимуть багато наших захисників», — наголосив Віталій Кличко.
Минулого року Департамент охорони здоров’я КМДА закупив для госпіталю реабілітаційне обладнання. Також провели капітальні ремонти будівель, пошкоджених внаслідок воєнних дій, та ліфтів. Нині триває ремонт приміщень на кількох поверхах головного корпусу.
Цьогоріч для Київського клінічного госпіталю ветеранів війни зі спеціального фонду міського бюджету виділили майже 750 тисяч гривень. За ці кошти мають провести капітальний ремонт приміщень, фасадів, покрівлі головного корпусу, приміщень укриття, а також благоустрій прилеглої території.
«У цьому реабілітаційному центрі будуть так звані смартквартири для проживання для хлопців, які проходять реабілітацію. Також є басейни спеціальні, буде проєкт кінозалу великого та інше», — додав Віталій Кличко під час спілкування з журналістами.
Київський міський клінічний госпіталь ветеранів — 12-поверхова споруда з комплексом допоміжних будівель. він розташований на території у майже 5 гектарів. Загальна площа приміщень — 34 тисячі квадратних метрів.
На сьогодні там можуть проводити реабілітацію лише для 120 військовослужбовців. Але після оновлення медзакладу кількість ліжок збільшать майже утричі — до 350.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда зазначила, що після ремонту — це буде сучасний та комфортний реабілітаційний центр, де фахівці будуть надавати комплексні медичні послуги із застосуванням інноваційних технологій.
Зазначимо, з червня 2022 року медзаклад почав приймати на лікування та реабілітацію українських військових, які отримали поранення на війні з російськими окупантами. Станом на зараз реабілітацію там пройшли понад півтори тисячі захисників.
«В умовах війни тут проходить реабілітація військовослужбовців, які отримали поранення під час війни з російською федерацією. Ця реабілітація має проходити в умовах, гідних цих хлопців. Тож ми ці умови створюємо.
Зараз це функціонуюча лікувальна установа, але ми отримаємо сучасний реабілітаційний комплекс, де буде все на гідному рівні. Ми робимо дуже якісно, не припиняючи роботу установи. Тут паралельно проходить реабілітація хлопців, але ми їм не заважаємо», — розповів виконувач обов’язків директора Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни Борис Борисов.
Окрім капітального ремонту, будівлю утеплять. Також повністю замінять обладнання, яке вже частково закупили. Для військових підготують нові функціональні ліжка.
Крім того, госпіталь буде відповідати всім умовам інклюзивності. Усі проходи, сантехніка та інше будуть підлаштовані під людей з інвалідністю.
Нині у госпіталі проходить лікування та медична реабілітація пацієнтів у таких підрозділах: реабілітаційне відділення, відділення неврології, терапії, хірургічне відділення, клініко-діагностичне відділення, відділення фізичної та реабілітаційної медицини з бальнеологією, відділення паліативної допомоги, клініко-діагностична лабораторія, яка здійснює загальноклінічні, гематологічні, біохімічні, імунологічні та мікробіологічні дослідження.
Днями мер Києва відвідав у Львові реабілітаційний центр «Незламні».
Центр нині — це сім поверхів для реабілітації з імпровізованими квартирами та навіть магазином, аби пацієнт міг максимально підготуватися до нових умов життя. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»