У КМДА розповіли, як місто та бізнес допомагають із працевлаштуванням ВПО
У столиці є багато соціально відповідального бізнесу.
Державні центри зайнятості разом з місцевою владою взаємодіють з бізнесом, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам якнайшвидше знайти роботу. Про це розповіла заступниця голови КМДА з соціальної політики Марина Хонда, пише Рух «Чесно».
«Київ запустив успішний проєкт, зокрема з прибалтами. Nоvus працевлаштовує мам, які мають дітей з інвалідністю. Це соціальна відповідальність бізнесу. Такі мами, особливо ті, які мають кілька дітей і приїхали самі, — в них особливий графік, і тут потрібна гнучкість», — зазначила Марина Хонда.
За її словами, чимало переселенців, які приїхали в українську столицю, знайшли роботу в освіті та медицині. Також багато фахівців з’явилося у самій соціальній службі.
Державна служба зайнятості наголосила, що посилено допомагає переселенцям і місцевий бізнес. Наприклад, у Києві один з виробників молочних продуктів дав прихисток та роботу кільком десяткам ВПО.
Крім фінансового забезпечення, людям надали тимчасове помешкання у гуртожитку, продуктові набори та речі першої потреби після переселення.
Активно допомагає переселенцям і залізниця. У низці областей майже сотня осіб ВПО працевлаштувалася на різні посади.
За останніми даними, у Києві зареєстровано близько 400 тисяч переселенців.
Офіційна кількість працездатних внутрішньо переміщених осіб по Україні становить приблизно 2,1 мільйона осіб. До центрів зайнятості звернулися менше, ніж 7%.
За даними «Чесно», нині у центрах зайнятості знають лише про 70 тисяч безробітних. Роботу вже знайшли майже кожному третьому — це приблизно 20 тисяч ВПО.
Нещодавно у Києві запустили проєкт з працевлаштування батьків та опікунів дітей з інвалідністю. Новини проєкту можна дізнаватися на сторінках Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю у Facebook та Instagram. Також до Центру можна звернутися за телефоном: (044) 467-22-44.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»