Київ отримав дві сучасні карети швидкої допомоги від бельгійських партнерів
Допомогу урочисто прийняв мер столиці.
Під час візиту до України європейські партнери відвідали постраждалі від російських окупантів передмістя Києва. Також вони стали свідками нічної повітряної атаки на українську столицю. Як зізнався Державний секретар Брюссельського столичного регіону Паскаль Смет, додому він повернеться зовсім з іншим поглядом на події, які відбуваються в Україні.
«Я зрозумів, як почувають себе люди під час війни, як борються. Переосмислив цю війну та ситуацію, в якій знаходяться українці», — поділився враженнями від побаченого Паскаль Смет.
Мер Брюсселя Філіп Клоз не вперше відвідує Київ під час повномасштабної війни. Рівно рік тому він приїхав до української столиці, щоб підтримати її жителів. Тоді мер Брюсселя передав місту дві карети швидкої допомоги, три тони критично важливих медикаментів і засобів. І цього разу делегація столиці Бельгії прибула до Києва не с пустими руками.
Філіп Клоз передав від Брюсселя — міста-побратима Києва ще дві сучасні карети швидкої допомоги та колісні крісла для перевезення хворих.
«Медична допомога сьогодні вкрай важлива для українців. Поки вони продовжують героїчно битися за свою державність та свободу, ми і надалі їх будемо підтримувати та допомагати. І не тільки машинами швидкої допомоги, медикаментами та обладнанням. Ми починаємо готувати терапевтів, які будуть працювати з постраждалими від воєнних дій», — сказав Філіп Клоз.
Київський міський голова Віталій Кличко подякував меру Брюсселя за те, що бельгійська столиця не припиняє в цей складний час надавати Україні політичну підтримку, а також економічну та гуманітарну допомогу. Він зауважив, що Бельгія надала прихисток тисячам українських біженців, які рятуються від війни. А мерія Брюсселя та уряд Бельгії допомагають постраждалим від російської навали містам України.
«Ці „швидкі“ допомагатимуть рятувати здоров’я та життя мирних жителів Києва, які страждають від постійних масованих атак з боку російських варварів. Також місто отримало 20 колісних крісел для переміщення пацієнтів, які не можуть рухатися самостійно. Їх передамо в один із медзакладів міста, де лікуються поранені військові», — сказав Кличко.
Він розповів членам брюссельської делегації, як жив і працював Київ в умовах осінньо-зимових «блекаутів». Кличко також нагадав, що у листопаді минулого року в столиці Бельгії відбувся Інвестиційний форум Києва.
«Організувати його й зібрати потенційних інвесторів, які хочуть допомогти Києву та Україні, запропонував саме Філіп Клоз. За підсумками форуму низка європейських міст підписали спільну „Декларацію про взаєморозуміння в підтримці реконструкції та сталого розвитку Києва“. Сьогодні відбудеться наша онлайн-зустріч з підписантами цього документу та презентація проєктів, в реалізації яких Київ потребує допомоги партнерів», — зауважив Кличко.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»