У Києві запускають єдиний електронний кабінет дитини
Батькам буде достатньо один раз ввести в електронний кабінет всі дані про дитину.
Департамент освіти і науки КМДА спільно з Департаментом інформаційних технологій планує запустити персональний кабінет родини. Створений для дитини в дошкільному закладі, з її даними, він буде діяти й для вступу до першого класу школи, яку батьки обрали для дітей. Про це розповіла директорка Департаменту освіти і науки Олена Фіданян в ефірі програми «КиївВГОЛОС».
Наразі батьки, коли віддають дитину до садочка, створюють електронний кабінет, де вносять дані про дитини, реєструють, в який садочок хотіли б потрапити.
Також Олена Фіданян нагадала, що до 31 травня триває набір до перших класів.
«Для зручності киян та тих, хто проживає в місті тимчасово, ми ще за часів ковіду зробили запис до перших класів в електронному режимі, — зазначила вона. — До першого класу в першу чергу приймають дітей за територією обслуговування. Дітям не влаштовують прослуховування, з ними не проводять співбесід, тому в тому, що батьки несли свою заяву особливої потреби не було».
За її словами, батьки в електронному вигляді подають необхідні документи — заяву, копію свідоцтва про народження і медичну картку відповідного зразка.
«Буває, що батьки зараз не мають медичної картки дитини. Наприклад, вони є переселенцями та ще не сходили до лікаря. Це можна зробити до серпня, після зарахування дитини, — звернула увагу Олена Фіданян. — Ми на це даємо час з урахуванням досвіду попереднього 2022 року, коли розпочався повномасштабний наступ на Україну».
КІЛЬКІСТЬ ПЕРШОКЛАСНИКІВ ЗМЕНШИЛАСЯ
У першу чергу до шкіл приймають дітей, що зареєстровані на території обслуговування закладу. Якщо в класі достатньо місць для зарахування, то будуть зараховані всі охочі.
«Якщо охочих виявиться більше, ніж є місць у конкретній школі, в конкретному класі, у такому випадку на вільні місця у червні буде проводитися лотерея. Чи буде вона цьогоріч, не можу попередньо сказати. Торік не було», — розповіла Олена Фіданян.
Директорка Департаменту освіти і науки зазначила, що у 2022 році кількість першокласників зменшилася у порівнянні з 2021-им.
«Окрім цього Верховна Рада внесла зміни до законодавства — і прийом до перших класів не обмежувався 30 дітьми. Можна було набирати більше, якщо частина з них в дистанційному форматі приєднується до класу. Цього року така практика буде продовжена», — зауважила Олена Фіданян.
Вона розповіла, що у 2022 році не всі першокласники прийшли до шкіл, частина залишалася вдома. Однак загалом у порівнянні з вереснем 2022 року, в другому семестрі у столичних закладах освіти на очне навчання додалося 16% учнів — понад 40 тисяч дітей.
Це говорить про те, що кияни стали більше довіряти освітянам, впевнені у безпеці дітей, підкреслила очільниця Департаменту освіти і науки.
МОЖЛИВІСТЬ ПОВТОРНОГО РОКУ В САДОЧКУ
Олена Фіданян нагадала, що відповідно до рішення Київради, батьки мають змогу залишити дитину на повторний рік перебування у старшій групі садочка, на платній основі.
«Таке другорічництво було й в школах. Щороку 40 тисяч дітей залишалися на другий рік в різних класах, — розповіла вона. — Було скасовано у 2003 році. Це нічого не давало дитині, вона не змінювалася і не ставала кращою. Навпаки, опинялася в чужому класі, в іншому середовищі. У садочку та сама ситуація.
Якщо батьки вирішують залишити 6-річну дитину на другий рік в садочку, вона буде з іншою групою, вихователькою. У такому разі батьки мають оплатити цей повторний рік. Є право вибору — залишитися в дитячому садочку й оплатити перебування за відповідною формулою «базовий фінансовий норматив» чи віддати дитину в перший клас з однолітками».
Вартість повторного перебування до війни складало понад 4 тисяч гривень, зараз — трохи більш як 5 тисяч гривень на місяць.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»