У Центрі реабілітації для киян з інвалідністю Дніпровського району облаштували сучасне укриття
Під час тривоги там можуть сховатися 120 осіб.
У Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району, що на вулиці Райдужна, 51 — вже пʼять років надають послуги, які допомагають дітям та молодим людям, які мають інвалідність, розвиватися та поступово ставати на ноги у буквальному сенсі.
Тут — 97 вихованців отримують фізичну, психологічну, медичну та соціальну реабілітації.
Центр постійно розширює свою територію, щоби покрити усі потреби дітей з інвалідністю Дніпровського району. А з початком загострення війни перед керівництвом постало інше важливе завдання — облаштування укриттів.
Оскільки приміщення Центру знаходяться в орендному користуванні, Балансоутримувачем яких є Управління освіти, і в зазначеній будівлі знаходяться інші орендарі, керівництву вдалось домовитись про оренду підвального приміщення, яке належить Управлінню.
За кілька місяців у підвалі зробили ремонт коштом місцевого бюджету та облаштували найпростіше укриття.
А сьогодні, 17 лютого, працівники Центру разом із т.в.о. Дніпровської РДА Павлом Бабієм запросили оглянути укриття заступницю голови КМДА Марину Хонду, яка опікується соціальною політикою в столиці.
«У 2021 році знайшли вільні приміщення, щоб розширити систему послуг у цьому реабілітаційному Центрі. І дуже добре, що до війни встигли зробити капітальний ремонт і зараз тут вже надаються додаткові соціальні послуги. Будемо планувати подальше збільшення якісних соціальних послуг для дітей та осіб з інвалідністю в цьому Центрі», — зазначила Марина Хонда.
Підвальне приміщення досить велике — загальна площа майже 87 квадратних метрів. Розраховане воно на 120 осіб, з урахуванням персоналу.
Половина дітей, які проходять відновлення на денному перебуванні, пересуваються на візках. Для них вхід до укриття облаштували зручним підʼїздом, пандусами, поручнями та навіть інклюзивною вбиральнею.
«Коли лунає сирена, ми хутко збираємо всіх дітей та йдемо в укриття. Усе відбувається спокійно, без паніки та тривожності для вихованців. У середині ми продовжуємо заняття», — розповідає директорка Центру Марина Корява.
Приміщення поділене на три зони, дві з яких — це кімнати для відпочинку, а третя — вбиральня. В середині досить тепло та затишно.
За словами директорки, крім мешканців з Дніпровського району, на реабілітацію сюди приходять й діти з інвалідністю, які через війну змушені були покинути домівку. Зокрема, йдеться про переселенців з Луганщини та Харківщини та Бердянська.
«Натомість 30 наших вихованців виїхали за кордон. Нині вони тимчасово живуть та відновлюються в Німеччині, Франції та у Швейцарії», — додає директорка.
Після інспекції укриття, Марина Хонда особисто зустрілась з частиною вихованців та спільно з фінською волонтерською організацією «APUA UKRAINAAN» вручила дітям важливі подарунки. Серед них — крісло колісне, санітарний дитячий стілець, дитячий вертикалізатор та поручні.
Подарунки вихованців неабияк потішили, адже через війну, каже директорка, діти знову почали закриватись у собі. Вихователі змушені повертатись до перших кроків соціалізації дітей, щоб вони комфортно та впевнено почували себе у середовищі.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»