Минулого року у Києві відремонтували 400 укриттів
Тепер їх у місті вже 4000.
У нинішньому році з бюджету Києва виділили 350 мільйонів гривень на ремонт укриттів. Це пріоритетне завдання для міста.
Мова йде саме про ремонт вже існуючих приміщень. За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, наразі немає потреби та фінансової можливості будувати нові споруди цивільного захисту, адже у місті є достатньо приміщень. Нині працюють 4 тисячі укриттів, всі вони позначені на інтерактивній мапі, за допомогою якої можна вибрати найближче від дому чи офісу.
Торік у Києві облаштували 398 таких укриттів. Наразі триває ревізія існуючого майна. З недавно обстежених — два великих бомбосховища, які приводитимуть до належного стану. Вони розташовані за адресами: вулиця Велика Васильківська, 90 та на проспект Лобановського, біля клубу «СтереоПлаза». Мова йде про укриття 3 класу надійності — бомбосховища.
Ще одне бомбосховище, розташоване на вулиці Льва Толстого, 5, було повністю відремонтовано та переобладнано до сучасних потреб. Доступ до нього під час повітряних тривог мають всі мешканці прилеглих будинків та офісів.
У Києві нині кожен керівник району має фінансовий ресурс для доведення до ладу приміщень.
«Ми нині не говоримо про будівництво нових сховищ, нам треба довести до ладу ті, що є», — пояснив Петро Пантелеєв.
Зокрема, на капітальний ремонт підвалів житлових будинків у всіх 10 районах Києва передбачено спрямувати понад 290 млн грн. Ці приміщення використовують як найпростіші укриття. Окремо 61 млн грн планують витратити на оновлення споруд цивільного захисту у 4 районах столиці — Дарницькому, Деснянському, Оболонському, Святошинському.
Чому це важливо
У перший рік повномасштабної війни мер Києві Віталій Кличко акцентував на тому, що за короткий час побудувати укриття — неможливо. Зокрема, найбільша проблема зі спальними районами.
Відтак, у місті вирішили зосередитися на ремонтах існуючих укриттів. Пантелеєв запевнив, що потрібні не такі великі кошти на ремонт укриттів, як при новому будівництві: «Коли ми це все зробимо, подивимося, яка ситуація буде в країні й визначатимемо подальші пріоритети».
Важливо, що до укриттів під час тривоги мають доступ усі мешканці Києва. Впускати всередину зобов’язали і бізнес, який має підвальні приміщення. До слова, якщо приватні укриття зачинені під час повітряної тривоги, у КМДА закликають одразу телефонувати у поліцію, а також викликати КАРС «Київську службу порятунку».
Сьогодні у Києві використовують понад чотири тисячі укриттів для населення. Серед них споруди подвійного призначення, а саме: підземні автопаркінги та переходи, приміщення метрополітену, цокольні та підвальні приміщення, а також укриття на підприємствах.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»