Економічний фронт: київські підприємці сплатили податків на 5% більше, ніж за відповідний період 2021 року
У січні-липні 2022 року столичні підприємства сплатили у міський бюджет 23,4 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів
Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський на заході у Колонній залі КМДА з нагоди Дня підприємця.
«У Києві діє понад 327 тисяч суб’єктів підприємництва, якими у січні — липні поточного року до бюджету м. Києва сплачено 23,4 млрд гривень податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 1,2 млрд грн або на 5% більше, ніж за відповідний період 2021 року. Висловлюємо свою повагу та вдячність за те, що в умовах війни ви продовжуєте працювати, сплачувати податки та давати місту ресурс для відновлення та розвитку», — зазначив Валентин Мондриївський.
Він окремо подякував тим підприємцям, які в перші тижні воєнних дій, не зважаючи на небезпеку, допомагали місту тримати оборону. Та нагородив присутніх подяками Київського міського голови.
Заступник голови КМДА нагадав, що попри складне політичне та соціально-економічне становище, обмеженість фінансових ресурсів у столиці реалізується Програма фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві.
«Міський бюджет компенсує 99% процентної ставки по кредитам для розвитку бізнесу. У минулому році за цією Програмою підприємцям надано допомоги на суму 31 млн грн, створено більше 1100 нових робочих місць, збільшено реалізацію товарів, робіт і послуг на 5 млрд грн», — повідомив Валентин Мондриївський.
Він також нагадав, що з метою підтримки малого та середнього бізнесу на період воєнного стану прийняті рішення Київради щодо:
зменшення до 1 гривні розміру пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою при розміщенні тимчасових споруд, відкритих (літніх) та сезонних майданчиків;
звільнення від орендної плати за оренду комунального майна;
звільнення від плати за розміщення зовнішньої реклами та реклами на транспорті;
рекомендовано виробникам та/або надавачам комунальних послуг не здійснювати:
нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за такі послуги;
припинення та/або зупинення надання таких послуг у разі їх несплати або сплати не в повному обсязі.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»