Всі київські школи готові до навчального року
Столична влада перевірила 421 комунальну школу Києва та констатувала, що всі вони готові до нового навчального року
Про це розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський під час відвідин бомбосховища гімназії «Міленіум» №318 у Солом’янському районі.
Так, 77% із закладів Києва мають укриття та отримали підтвердження від фахових служб про те, що ці бомбосховища готові захищати дітей. Всі інші заклади, які не мають укриттів, можуть обрати один із двох шляхів: або укласти договір із сусідньою будівлею, яка може стати бомбосховищем, або працювати в онлайн-режимі. Наразі відомо лише про 18 шкіл Києва, які будуть проводити навчання дистанційно.
«Зі 178 тисяч дітей, які наразі перебувають у столиці, 138 тисяч готові вчитися офлайн. Це для нас найкращий показник того, що рівень безпеки у місті на високому рівні. Окрім цього, батьки розуміють, що офлайн-система є більш ефективною і потрібною зараз для соціалізації дітей, особливо молодшої школи», — зазначив Валентин Мондриївський.
Присутнім показали укриття гімназії, яке підготували до навчального року. Воно велике — за площею близько 4,5 тисяч квадратних метрів, і за нормативами може вмістити до дев’яти тисяч осіб. Але цього й не потрібно — у школі, де до війни навчалося понад тисяча учнів, очне навчання обрала половина, тобто близько п’ятисот осіб.
В укритті є чотири входи/виходи, медичний куточок, інструменти, які можуть стати необхідними у разі ушкоджень, вода і продукти тривалого зберігання: галетне печиво, хлібці тощо. Облаштовані біотуалети. А також тут є окремі зони для відпочинку та ігор. Пан Валентин пояснив, що однією із цілей влади є зробити такі укриття у школах територією не страху, а безпеки.
«Під час повітряної тривоги діти переходять в укриття не для того, щоб просто сидіти та боятися. Тут вони продовжуватимуть навчальний процес, може й в іншій формі, ігровій. Але точно вони не мають перебувати у страху — вони й так отримали через війну сильні психологічні травми», — підкреслив заступник голови КМДА.
Міська влада стверджує, що вересень стане своєрідним «тестовим» місяцем, який покаже, як на практиці працюватиме ця система навчання, на чому варто зосередити увагу або що, за потребою, потрібно скоригувати.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»