Переважна більшість шкіл у Києві вже готова до офлайн-навчання
Про це свідчать результати перевірки комісій з підготовки закладів освіти до навчального року
Іван Вигівський, начальник столичної поліції, наголосив, що «рішення — онлайн- чи офлайн-навчання — прийматимуть керівники конкретних навчальних закладів». Головний виклик очній формі освіти — безпека.
На території Києва близько тисячі навчальних закладів державної власності — 422 освітні заклади та 540 дошкільних закладів. У кожному районі створено комісії з підготовки навчальних закладів до навчального року, до комісії входять поліцейські ювенальної превенції.
Очільник поліції повідомив: «На сьогодні перевірено всі школи. Фактично, за тією інформацією, яку я маю, 75% готові до навчання в режимі офлайн». На його думку, треба індивідуально підходити до кожного об’єкта. Чітко визначити алгоритм дій під час тривоги і можливість використання укриттів, які розташовані не в самому приміщенні школи.
«На 100% ППО не може захистити зараз навіть у Києві. Звісно, є певні ризики, з огляду на те, куди і як ворог б’є — ніхто не гарантує, що завтра не прилетить у школу», — сказав Вигівський.
Він підсумував, що це питання — взагалі не в компетенції поліції. Але його особиста думка, якщо йдеться безпосередньо про освіту дітей, — то краще офлайн-навчання, а якщо говоримо про безпеку — то онлайн.
Рішення про формат проведення уроків прийматимуть керівники навчальних закладів з урахуванням безпекової ситуації.
Підготовка до відкриття 1 вересня в Києві ведеться у всіх 422 школах, повідомила Олена Фіданян, Директорка департаменту освіти КМДА.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»