Реабілітаційні центри в Києві працюватимуть за ізраїльською технологією
Людей, які повернуться з війни та будуть потребувати реабілітації, буде дуже багато
Війна наклала свій відбиток на психіку чи не кожного українця. Особливо тяжко доводиться нашим захисникам і захисницям. Адже вони щодня зустрічаються зі звірствами окупантів, смертю побратимів, їм доводиться бачити те, що не притаманно людській природі у цивілізованому світі.
«Психологічна реабілітація буде потрібна багатьом. Наші захисники та захисниці почнуть повертатися [з зони бойових дій], тож потрібно вибудовувати нову систему реабілітації, за типом ізраїльської. У нас були перемовини з посольством Ізраїлю щодо розбудови їхньої системи у нас. Вона дуже ефективна. В їхніх центрах є психологічне і фізичне розвантаження — це схоже на клуби за інтересами», — розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда.
За словами Марини Хонди, людей, які повернуться з війни та будуть потребувати реабілітації, буде дуже багато.
«До вторгнення у нас була проблема — частина хлопців, які були на лінії зіткнення, поверталися і стикалися з проблемами нарко-, алкозалежності. Вони не хотіли йти самостійно на контакт, йшли тільки до певного фахівця, який так само був на фронті. Зараз психологічне навантаження на них ще більше. Я спілкуюся, зокрема, з тими, хто був у Бучі. Вони мені особисто говорили: „Ми бачили все, але такого навіть ми не очікували“. Чим раніше ми почнемо думати про те, як буде після війни, тим краще зрозуміємо, що потрібно робити. Ми зараз не знаємо кількість родин, які втратили близьких. Це — мами, батьки, дружини, чоловіки, діти. А це додаткова соціальна історія, в першу чергу — соціально-психологічна. Тому про реабілітаційні центри треба думати», — підкреслила Марина Хонда.
Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»