Рахуємо у стовпчик: скільки коштує зібрати дитину до школи
Пропонуємо огляд цін на загальноміському столичному шкільному ярмарку.
Минулих вихідних, 14-го та 15-го серпня, на Хрещатику відбувся традиційний шкільний ярмарок перед початком навчального року. Такий захід організувало КП «Київський магазин» за підтримки Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА. Підприємці з усієї України пропонували шкільне приладдя та одяг на різний смак та гаманець. Місце проведення — непарний бік нижнього тротуару вулиці Хрещатик від будинку № 13/2 до будинку № 23-а (у межах вулиць Архітектора Городецького та Богдана Хмельницького).
Журналістка нашого видання побувала на ярмарку, поспілкувалась із продавцями та підрахувала, у скільки обійдеться цьогоріч батькам зібрати дитину до школи.
ОБИРАЄМО ГАРДЕРОБ
Почнемо з одягу. На думку психологині та експертки з емоційного інтелекту Ксенії Бірсан, шкільна форма позитивно впливає на розвиток уміння командної робити, сприяє соціалізації і налагодженню комунікації.
«Проте можна дозволити дитині комбінувати речі, використовувати стримані аксесуари, щоб мати додаткове поле для самовираження. Тому що багато моїх клієнтів з жахом згадують шкільні часи, коли змушували носити форму тільки певних кольорів і фасонів. Темні кольори та цупкі матеріали додають серйозності та стриманості, ніби сигналізують „дитинство закінчилось, прийшов час відповідально навчатися, працювати й бути як всі“, а це своєю чергою не завжди позитивно впливає на навчання», — зазначає Ксенія Бірсан.
Цьогоріч туфлі на шкільному ярмарку для хлопчика обійдуться приблизно в 600 грн. Батькам дівчаток пощастило трохи менше — середня ціна на взуття 800 грн. Потрібно ще придбати спортивне взуття: кросівки для хлопчика коштуватимуть 500-600 грн, а для дівчинки трохи дорожче — 600-700 грн. Єдине, на чому зможуть зекономити батьки дівчат, це на спортивному костюмі: для дівчинки близько 800 грн, у той час, як для хлопчика — майже 900 грн.
У порівняння з дівчатами, у хлопців мінімальний гардероб: штани — 680 грн, дві сорочки (з довгим рукавом — 390 грн і з коротким — 230 грн) та піджак — 1300 грн. У дівчат суцільні витрати, адже тут потрібні й сукня — 1100 грн, і спідниця за 500-800 грн, і ті самі штани — 630 грн та дві блузи: з коротким рукавом — 440 грн і довгим — 670 грн.
І звичайно, головний аксесуар усіх школярів — рюкзак. Для початкових класів радять обрати ортопедичний, ціна якого коливається від 600 до 1000 грн — все залежить від бренду. Звичайний рюкзак буде дещо дешевшим: 400 — 500. Відтак, загальна сума на одяг та аксесуари близько 5000 грн.
ОБИРАЄМО КАНЦЕЛЯРІЮ
Тут у дітей, як кажуть, «повна свобода», адже, зазвичай, школа не диктує жодних правил у виборі шкільного приладдя. Сума, яку доведеться витратити на канцелярію, залежить від класу.
Так, якщо це перший клас, то батькам потрібно купляти абсолютно все: від пенала до ножиць. До того ж для школярів дуже важливо, як виглядатиме їхній зошит та ручка. Власне, і від цього залежатиме ціна. На ярмарку є ручки, які коштують 7 гривень, так і такі, що обійдуться у понад 150 грн. Теж саме стосується і щоденників та пеналів: 50-150 за перше та 70-250 грн за друге. Але ж пенал ще потрібно наповнити лінійками, гумками, олівцями та ручками — це коштуватиме близько 300-400 грн. Зошити обійдуться у таку ж суму.
Недешевими є і набори для творчості. Для початкової школи вони обов’язкові. Здебільшого це фломастери — 70 грн, фарби — 80, олівці — 40 грн. Потрібно не забути про ножиці, пензлики, клей, папір та обкладинки. Загалом канцелярія обійдеться батькам у 1000 грн.
Відтак, зібрати школяра на навчання обійдеться у близько 6000 грн, в залежності від гаманця, вподобань та класу, до якого йде учень. Щоб не витрачати зайві кошти, радимо перед покупками порадитись із вчителями, які підкажуть, що саме необхідно купити у першу чергу.
Марина ТКАЧУК