У Києві відкрили Вільнюський сквер та пішохідний міст на Оболоні

Новий пішохідний міст на Оболоні. Фото: пресслужба мера
Новий пішохідний міст на Оболоні. Фото: пресслужба мера

Новий простір для відпочинку створено за підтримки Вільнюса: зелена зона символізує партнерство столиць України та Литви й допомагає киянам відновлюватися під час війни.

Мер Києва Віталій Кличко разом з мером Вільнюса Валдасом Бенкунскасом та послом Литовської Республіки в Україні Інгою Станітє-Толочкєнє відкрили на Оболоні новий простір для прогулянок і відпочинку киян та гостей міста — Вільнюський сквер та пішохідний міст у частині парку на вулиці Прирічній.

Ця зелена зона символізує багаторічне партнерство Києва та Вільнюса, і створена за фінансової підтримки литовської столиці. Про це Віталій Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі.

Міст і зелена зона символізує багаторічне партнерство Києва та Вільнюса. Фото: пресслужба мера

«У столиці створили новий простір для прогулянок і відпочинку киян та гостей міста. Сьогодні разом із мером Вільнюса Валдасом Бенкунскасом та послом Литовської Республіки в Україні Інгою Станітє-Толочкєнє відкрили Вільнюський сквер та пішохідний міст у частині парку на вулиці Прирічній на Оболоні.

Місток зведений через заводь за мотивами мосту короля Міндаугаса у Вільнюсі. Цей проєкт втілили в партнерстві столиць України та Литви. На його реалізацію у 2026 році мерія Вільнюса за сприяння Державної установи «Центральне агентство з управління проєктами» виділила 600 000 євро», — повідомив Віталій Кличко.

Він зазначив, що нова гарна зелена зона символізує багаторічне партнерство Києва і Вільнюса та підтримку України нашими партнерами.

«Під час підготовки концепції змін провели три етапи відкритих громадських консультацій з мешканцями. Проєкт має важливу соціальну складову — під час війни такі місця допомагають людям відновлюватися емоційно та підтримувати психологічну стійкість», — підкреслив Віталій Кличко.

Мер Києва разом з мером Вільнюса і послом Литви в Україні прогулялися новим сквером та Оболонським островом до мосту «Хвиля».

Віталій Кличко подякував місту-побратиму Вільнюсу за фінансову підтримку проєкту та за всю допомогу за час повномасштабної війни.

Зокрема, у 2023 році литовська столиця передала Києву 20 генераторів, газові плити з балонами, батарейки та пристрої для підзарядки, ліхтарики, термоодяг. Також Вільнюс перерахував до благодійного фонду «Майбутній Київ» 500 тис. євро.

Цього року мерія Вільнюса виділила 80 000 євро на закупівлю сонячних батарей для потреб Київського пансіонату ветеранів праці.

Віктор ЯРОШЕНКО, газета «Хрещатик»